czwartek, 9 lutego 2012

Nie dla mnie;)

Share it Please

Bardzo lubię kosmetyki firmy Ziaja. Od żeli pod prysznic po kremy do twarzy. ;) Dobre, tanie i polskie. W większości przypadków sprawdzają się na mojej skórze, tym razem niestety wtopa. ;)
Swoją drogą, dochodzę do wniosku, że ja naprawdę bardzo rzadko natrafiam na jakieś 'buble' i większość recenzji na blogu jest pozytywnych. ;) A to po prostu dlatego, że przed zakupem sprawdzam opinie, czytam regularnie blogi, wizaż, sprawdzam składy. I wpadki zdarzają mi się rzaaadko. Ale to tak na marginesie. ;)

Ziaja Calma krem nawilżający +30, cera sucha i wrażliwa


Opakowanie
Klasyczne dla Ziaji, zwykły biało-niebieski plastik, zakręcany.

Konsystencja, zapach
Zapach jakiś perfumowany, nie podoba mi się. Nie lubię takich aromatów;) w kosmetykach pielęgnacyjnych. Konsystencja dość gęsta i specyficzna, taka zbita mocno, ale wbrew pozorom wchłania się dość szybko i ładnie rozprowadza na twarzy.


Działanie
I tutaj przechodzimy do sedna. ;) Krem z założenia nawilżający, niestety ja takiego działania na twarzy nie dostrzegłam. Może przy jakiś cerach normalnych by się sprawdził, niestety u mnie jest dość mocno przesuszona i nie dawał rady. Po prostu ani od razu po użyciu kremu ani na dłuższą metę nie odczuwałam nawilżenia twarzy. Dodatkowo, zostawia taką powłoczkę, którą czułam przez jakiś czas od nałożenia na twarzy i która mocno mi przeszkadzała. I najgorsze - zapchał mnie. Także od razu wyleciał z mojej kosmetyczki i aktualnie go zużywam do rąk. ;)


Opinia końcowa
Ja osobiście nie polecam, u mnie się nie sprawdził i nawet jako krem do rąk (przez zapach i słabe nawilżenie) jest mi ciężko go zużyć. ;) Zdecydowanie są lepsze kremy od tego.

Cena: koło 10-12zł za 50ml
Dostępny w Rossmanna, itp.

5 komentarzy:

 1. ja miałam z tej serii Calma HLC, nawilżający i bardzo go polubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też , jak jakiś krem mi nie podpasuje zużywam go do rąk :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak widzę, że na opakowaniu jako jeden z atutów wymieniony jest kwas hialuronowy to ręce mi opadają :)

  Ten krem nie moze być tak dobry jak zapewniają producenci - jeśli nie wiedzą, co taki "kwas hialuronowy" zamknięty w pojemniczku może :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Agu, ja wiem, że wielu osobom ten krem bardzo pasuje, dlatego zresztą na niego się skusiłam, niestety w moim przypadku się nie sprawdził. :(

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie również Ziaja bardzo odpowiada, choć nie wszystko, np krem oliwkowy mnie zapycha a uwielbiam jego zapach, czasem kupuję go sobie do stóp właśnie dla zapachu :))
  i po ten krem nie sięgnę skoro zapycha

  OdpowiedzUsuń